Menu

Banery

Podsumowanie projektu

  • mazowsze
W okresie od 15 marca do 31 maja nasze Stowarzyszenie realizowało projekt pt. „Obchody Dnia Zdrowia w czasie epidemii COVID-19”. Zadanie zostało dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w obszarze „Porządek i bezpieczeństwo publiczne”.
 
Głównym celem zadania było podjęcie działań służących zwalczaniu epidemii COVID-19 i zapobiegających rozprzestrzenianiu się choroby, która błyskawicznie rozprzestrzeniła się po świecie, w zaledwie kilku miesięcy skolonizowała cały świat. Pandemia koronawirusa zmienia rzeczywistość w której żyjemy. Świat spowolnił, a w niektórych przypadkach wręcz się zatrzymał. Pandemia zmieniła także sposób funkcjonowania ludzi w przestrzeni publicznej. Sprowadziła lęk i depresję, ale także zindywidualizowała doświadczenie choroby, zmusiła do izolacji, przyniosła ryzyko dalszej atomizacji społecznej, uniemożliwiła budowanie relacji i tworzenie społeczności.
 
Pełni nadziei, że jeśli wytrwamy w nałożonych ograniczeniach społecznych, utrzymamy reżim sanitarny to uda nam się przerwać łańcuch zakażeń i liczba nowych zakażeń może zacząć spadać, przyłączyliśmy się do obchodów Światowego Dnia Zdrowia. W pięciu miejscach na terenie gminy Sadowne (sala OSP w Sadownem, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grabinach, świetlica wiejska w Sokółce, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzełku oraz świetlica wiejska w Płatkownicy) rozdawaliśmy pulsometry, środki ochronne (maseczki, płyny, żele dezynfekcyjne) oraz broszury informacyjne, w których informowaliśmy mieszkańców, jak chronić się przed zakażeniem, jakie środki ostrożności zachować. W sumie rozdaliśmy ponad 500 pakietów ochronnych. Niestety ze względu na ograniczone środki finansowe nie byliśmy w stanie odwiedzić wszystkich sołectw i rozdać pakietów wszystkim mieszkańcom. Pakiety ochronne przekazaliśmy również pensjonariuszom Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego ITAMED w Sadolesiu oraz policjantom z Komisariatu Policji w Łochowie.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze działania i liczymy na dalszą współpracę na rzecz naszej lokalnej społeczności. Razem damy radę pokonać wszelkie trudności.

Galeria zdjęć

drukuj ()

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urząd Gminy Sadowne

ul. Kościuszki 3, 07-140 Sadowne

tel. +48 25 675 33 08
fax: +48 25 675 33 08

e-mail: ug_sadowne@pro.onet.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Sadowne na mapie