Menu

Banery

Warsztaty z komiksu

  • maz_dla_organizacji_pozarzadowych_pelnokolorowa
  • logo-podstawowe-mcpsmazowsze-zielone-biale-tlo-01-01
Opowiadanie nawet najprostszej historii przy pomocy rysunków to skomplikowana sprawa. Aby wiedzieć, jak zrobić to dobrze, warto zgłębić tajniki sztuki tworzenia komiksów. Dlatego w dniach 3, 4 oraz 15 i 16 listopada 2022 r. we wszystkich szkołach na terenie gminy Sadowne zostały przeprowadzone warsztaty z tworzenia komiksu, w których udział wzięło w sumie 199 uczniów.
 
W części teoretycznej uczestnicy poznali gatunek, jakim jest komiks, a także dowiedzieli się co nieco o jego historii. Natomiast w części praktycznej uczestnicy wymyślali i projektowali swojego bohatera oraz rysowali scenę z jego udziałem. Dzięki temu dzieci nauczyły się, jak tworzyć postacie oraz oddawać ich emocje.
 
Warsztaty zostały zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie w ramach projektu pn. „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie na terenie gminy Sadowne w 2022 roku” dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w obszarze „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”, w podobszarze „Działania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”.

drukuj ()

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urząd Gminy Sadowne

ul. Kościuszki 3, 07-140 Sadowne

tel. +48 25 675 33 08
fax: +48 25 675 33 08

e-mail: ug_sadowne@pro.onet.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Sadowne na mapie