Menu

Banery

Podsumowanie

  • maz_dla_organizacji_pozarzadowych_pelnokolorowa
  • logo_25lat_mazowsze_poziom

W okresie od 1 lipca do 15 grudnia 2022 r. nasze Stowarzyszenie realizowało projekt „Dobrze się czuję, bo zasady bezpieczeństwa znam i stosuję!”

W ramach projektu zorganizowaliśmy 8 prelekcji (6 w szkołach na terenie gminy Sadowne oraz 2 w Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych w Kaliskach (gmina Łochów)) oraz 2 konkursy.

Podczas prelekcji strażacy z OSP Sadowne zapoznali dzieci i młodzież z zasadami udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przypomnieli numery alarmowe, które należy znać oraz zaprezentowali sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia (m.in. zestaw medyczny, deskę, szyny Kramera, defibrylator, zestaw szkoleniowy z fantomem). Ponadto przypomnieli zasady poruszania się po drogach przez osoby piesze i rowerzystów. Uczestnicy pokazów mieli możliwość samodzielnego wykonania czynności ratowniczych (m.in. reanimacji, opatrzenia urazów czy pomiaru pulsu).

W prelekcjach wzięło udział 425 osób.

Wszyscy uczestnicy prelekcji otrzymali elementy odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo (opaski i zawieszki). Przedszkolaki oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymali zawieszki oraz szelki i kamizelki.

Rozdaliśmy 758 elementów odblaskowych.

Dzieci z klas I-III mogły wziąć udział w konkursie plastycznym, natomiast uczniowie klas IV-VIII - w konkursie wiedzy.

W konkursach wzięło udział 122 uczestników. Laureaci i uczestnicy konkursów otrzymali nagrody (kaski rowerowe, zestawy oświetlenia roweru, zestawy BRD i apteczki). Dodatkowo rozdaliśmy pozostałe elementy odblaskowe.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w obszarze „Porządek i bezpieczeństwo publiczne”.

drukuj ()

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urząd Gminy Sadowne

ul. Kościuszki 3, 07-140 Sadowne

tel. +48 25 675 33 08
fax: +48 25 675 33 08

e-mail: ug_sadowne@pro.onet.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Sadowne na mapie