Menu

Banery

Dobrze się czuję, bo zasady bezpieczeństwa znam i stosuję!

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego nasze Stowarzyszenie otrzymało dotację w wysokości 22 000 zł na realizację zadania publicznego w obszarze "Porządek i bezpieczeństwo publiczne".
Głównym celem zadania „Dobrze się czuję, bo zasady bezpieczeństwa znam i stosuję!” jest popularyzacja i rozwijanie zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz kształtowanie zachowań służących zapewnieniu bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców województwa mazowieckiego.
 
W ramach projektu planujemy zorganizowanie 8 prelekcji dotyczących m.in. zasad postępowania w sytuacji zagrożenia i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także zorganizowanie dwóch konkursów o bezpieczeństwie (dla młodszych dzieci plastyczny, dla starszych - test).
 
Prelekcje odbędą się we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy Sadowne, a także w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Ignaś" w Kaliskach i w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Helenka" w Kaliskach (gmina Łochów).
 
Przy realizacji projektu będziemy współpracować z OSP Sadowne. Strażacy zapoznają dzieci i młodzież z zasadami udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przypomną numery alarmowe, które należy znać oraz zaprezentują sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia. Poza tym omówią zasady poruszania się po drogach przez osoby piesze i rowerzystów oraz przybliżą zagadnienie dotyczące zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi.

 

Relizacja projektu

Galeria

Podsumowanie projektu

drukuj ()

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urząd Gminy Sadowne

ul. Kościuszki 3, 07-140 Sadowne

tel. +48 25 675 33 08
fax: +48 25 675 33 08

e-mail: ug_sadowne@pro.onet.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Sadowne na mapie