Menu

Banery

Podsumowanie projektu

  • mazowsze

Od poniedziałku 12 lipca 2021 r. do piątku 16 lipca 2021 r. dzieci z gminy Sadowne uczestniczyły w kreatywnych warsztatach ekoplastyki, czyli połączenia aktywności artystycznej z ekologią. Każdego dnia uczestnicy przeprowadzali eksperymenty, poznając w ten sposób zagadki świata chemii, fizyki, ekologii i przyrody. Potem tworzyły z surowców wtórnych małe artystyczne dzieła związane z eksperymentem. Uczestnikom zajęć udało się wykonać recyklingowe łapacze snów, eko-magnesy, slime'y z mąki ziemniaczanej, lampy z papier-mache oraz tekturowe organizery na biurko, tablice-przypominajki z gazetowych rurek, drzewka szczęścia i eko-torby.

Z każdym dniem uczestnicy odkrywali coraz większe pokłady pomysłowości i kreatywności!

W dniach od 16 do 20 sierpnia 2021 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sadowne grupa 24 dzieci z terenu gminy Sadowne uczestniczyła w zajęciach robotyki i programowania.

Uczestnicy zajęć budowali m.in. samochody, żurawie, lądowniki, siewniki, roboty rysujące linie i koła oraz własne konstrukcje (np. katapulty, robo zwierzaki, auta, spychacze), a następnie same je programowały za pomocą prostego, dostosowanego do ich wieku i umiejętności języka obrazkowego.

Na zajęciach wykorzystano zestawy klocków Lego WeDo 2.0 zakupione w ubiegłym roku w ramach projektu „Pasję mamy i w wakacje ją rozwijamy – zajęcia robotyki” również dofinansowanego przez Województwo Mazowieckie w obszarze „Nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie”.

Galeria

drukuj ()

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urząd Gminy Sadowne

ul. Kościuszki 3, 07-140 Sadowne

tel. +48 25 675 33 08
fax: +48 25 675 33 08

e-mail: ug_sadowne@pro.onet.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Sadowne na mapie