Menu

Banery

Bezpieczeństwo to fajna sprawa, gdy w zdobyciu wiedzy pomaga dobra zabawa

  • maz_dla_organizacji_pozarzadowych_pelnokolorowa
  • logo_25lat_mazowsze_poziom

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego nasze Stowarzyszenie otrzymało dotację w wysokości 23 100 zł na realizację zadania publicznego w obszarze "Porządek i bezpieczeństwo publiczne".

Głównym celem zadania „Bezpieczeństwo to fajna sprawa, gdy w zdobyciu wiedzy pomaga dobra zabawa” jest popularyzacja i rozwijanie zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz kształtowanie zachowań służących zapewnieniu bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców województwa mazowieckiego.

W ramach projektu planujemy:

  • umożliwienie skorzystania z symulatorów dachowania i zderzenie oraz refleksomierza,
  • przygotować pokazy ratownictwa medycznego,
  • przeprowadzić konkursy wiedzy z zasad bezpieczeństwa na drodze,
  • zorganizować kampanię społeczną promującą zalety noszenia elementów odblaskowych.

W ramach projektu planujemy zorganizowanie prelekcji dotyczących: zasad postępowania w sytuacji zagrożenia i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz o bezpieczeństwie w drodze do szkoły. Podczas prelekcji strażacy z OSP Sadowne zapoznają dzieci i młodzież z zasadami udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przypomną numery alarmowe, które należy znać.

Podczas Retro Moto Show, które corocznie ściąga do Sadownego fanów motoryzacji i zabytkowych pojazdów z całej Polski, przygotujemy stanowiska, na których będzie można skorzystać z symulatorów dachowania i zderzenia, które w bezpieczny sposób przypomną dlaczego obowiązek zapinania pasów nie powinien być lekceważony przez nikogo. Poza tym zapewnimy możliwość zmierzenia się z czasem - za pomocą refleksomierza będzie można sprawdzić swój refleks i spostrzegawczość, bo nigdy nie wiadomo, z której strony na drogę wbiegnie roztargniony pieszy.

We współpracy z OSP Sadowne przygotujemy pokaz ratownictwa medycznego, podczas którego wykorzystamy sprzęt zakupiony w ramach poprzedniej edycji konkursu ofert (m.in. fantom, AED).

Relizacja projektu

Galeria

Podsumowanie projektu

drukuj ()

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urząd Gminy Sadowne

ul. Kościuszki 3, 07-140 Sadowne

tel. +48 25 675 33 08
fax: +48 25 675 33 08

e-mail: ug_sadowne@pro.onet.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Sadowne na mapie