Menu

Banery

Spektakl profilaktyczny

  • 2395
Coraz głośniej mówi się o przemocy wśród nieletnich, o przemocy w rodzinach, o przemocy wobec dzieci.
Przemoc jest poważnym problemem, który niszczy nie tylko osobę, która jej doświadcza, ale również innych członków rodziny narażonych na uczestniczenie w aktach przemocy. Nie można ukrywać przemocy i pozostawać biernym.
Trzeba mówić o przemocy, nie tylko przy okazji jakichś medialnych doniesień, ale również na co dzień. Trzeba uczyć, jak radzić sobie w sytuacjach, gdy staniemy się ofiarą czy świadkiem takich zdarzeń, wzmacniać poczucie wartości i umiejętności interpersonalne. Relacje międzyludzkie i walka ze stereotypami mają tutaj kluczowe znaczenie.
W związku z tym 4 października 2021 r. we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy Sadowne aktorzy z Teatru Forma z Białegostoku, prezentując dalsze losy przesympatycznej ogrzej rodziny – Shreka i Fiony, opowiedzieli o zjawisku przemocy.
Spektakl przygotowano w ramach realizacji zadania pn. „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie na terenie gminy Sadowne” dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania publicznego pod tytułem Działania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie – Profilaktyka i edukacja społeczna w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Komponent 1.

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urząd Gminy Sadowne

ul. Kościuszki 3, 07-140 Sadowne

tel. +48 25 675 33 08
fax: +48 25 675 33 08

e-mail: ug_sadowne@pro.onet.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Sadowne na mapie