Menu

Banery

Organizacja prelekcji

  • maz_dla_organizacji_pozarzadowych_pelnokolorowa
  • 0x356

Pierwsza pomoc przedmedyczna jest bardzo ważna – pomaga ratować życie. Podjęcie działań resuscytacyjnych w świetle obowiązującego prawa jest obowiązkowe, o ile nie tworzy sytuacji zagrożenia. Zasady udzielania pierwszej pomocy powinien znać każdy z nas. Osoba, która doskonale zna zasady udzielania pomocy, jest bardziej pewna siebie, skłonna podjąć natychmiastowe działanie i potrafi zapanować nad sobą w trudnych okolicznościach. Jest to niezwykle ważne, gdyż spokój, adekwatna ocena sytuacji i doraźna pomóc, mogą przynieść natychmiastową ulgę poszkodowanej osobie.

Nasze Stowarzyszenie w ramach projektu „Dobrze się czuję, bo zasady bezpieczeństwa znam i stosuję!” dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w obszarze „Porządek i bezpieczeństwo publiczne” zorganizowało cykl prelekcji, podczas których strażacy z OSP Sadowne zapoznali dzieci i młodzież z zasadami udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przypomnieli numery alarmowe, które należy znać oraz zaprezentowali sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia.

W prelekcjach wzięli udział wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Ignaś” oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Helenka” w Kaliskach, a także dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół na terenie gminy Sadowne. Wszyscy uczestnicy prelekcji (oraz pozostali uczniowie placówek oświatowych) otrzymali elementy odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo (opaski, zawieszki, szelki i kamizelki).

Serdecznie dziękujemy druhom z OSP Sadowne za pomoc przy realizacji projektu, poświęcony czas, zaangażowanie i profesjonalizm. Z Wami czujemy się bezpieczniej!

drukuj ()

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urząd Gminy Sadowne

ul. Kościuszki 3, 07-140 Sadowne

tel. +48 25 675 33 08
fax: +48 25 675 33 08

e-mail: ug_sadowne@pro.onet.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Sadowne na mapie