Menu

Banery

Podsumowanie

  • maz_dla_organizacji_pozarzadowych_pelnokolorowa
  • 0x356

Podsumowanie projektu pn. „Przerwę od nauki mamy, więc pasje rozwijamy”, dofinansowanego ze środków    z budżetu Województwa Mazowieckiego

W dniach od 25 do 29 lipca zostały zorganizowane zajęcia artystyczne ekoplastyka, podczas których dzieci, pod okiem sympatycznej Pani Moniki Pajki, miały możliwość połączenia zamiłowania do eksperymentów i sztuki! Manualne zajęcia artystyczne dały możliwość poznania różnych technik artystycznego zdobienia i tworzenia z przedmiotów powszechnego użytku (drewna, suszonych kwiatów i traw, papieru, plastikowych butelek), prawdziwych dzieł sztuki (doniczek, ramek na zdjęcia, pudełek, toreb).

W dniach od 1 do 5 sierpnia odbyły się zajęcia SLIME-GLUT. Przez 5 dni dzieci poznawały niesamowite przepisy na różnego rodzaju masy plastyczne. Dzięki tej zabawie ich ręce były wygimnastykowane i rozluźnione jak nigdy! Wśród testowanych SLIME'ów pojawiły się eko-SLIME z cieczy nienewtonowskiej i mąki pszennej, SLIME'y klasyczne, styropianowe, mydlane, a także FLUFFY, CRUNCHY i wiele innych.

Natomiast w dniach od 22 do 26 sierpnia odbyły się zajęcia z robotyki, podczas których uczestnicy budowali roboty (m.in. żabę, jaszczurkę, małpkę, warana z Komodo, nosorożca, pterodaktyla, kameleona, psa, dinozaura, zwierzęta wg własnego pomysłu), a następnie programowali je za pomocą obrazkowego programu na tabletach. Również i tym razem, Pani Monika Pajka bazując na najnowszych zestawach konstrukcyjnych LEGO, wprowadziła młodych konstruktorów w niezwykły świat techniki i podstaw programowania, dzięki czemu były zabawy z czujnikami koloru, nacisku, położenia oraz programowaniem dwóch silników.

Galeria

drukuj ()

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urząd Gminy Sadowne

ul. Kościuszki 3, 07-140 Sadowne

tel. +48 25 675 33 08
fax: +48 25 675 33 08

e-mail: ug_sadowne@pro.onet.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Sadowne na mapie