Menu

Banery

Spektakl profilaktyczny

  • maz_dla_organizacji_pozarzadowych_pelnokolorowa
  • logo-podstawowe-mcpsmazowsze-zielone-biale-tlo-01-01

Obecnie nasze życie zdominowane jest przez Internet i media społecznościowe. Platformy takie jak Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat i inne stale się rozwijają, a młodzież spędza coraz więcej czasu w wirtualnym świecie. Jak pokazują nowe badania, ma to niestety wpływ na ogólny wzrost cyberprzemocy wśród młodzieży. Dlatego należy działać zapobiegawczo i już wcześniej edukować uczniów, uczyć ich o cyberprzemocy oraz o uzależnieniu od mediów społecznościowych. Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż później naprawiać szkodę. Młodzież powinna mieć wiedzę o cyberprzemocy, powinni rozumieć konsekwencję swoich działań i być przygotowanym na ewentualne zagrożenia, jakie mogą ich dotknąć.

W dniach 26-27 października 2022 r. w szkołach na terenie gminy Sadowne został przedstawiony spektakl profilaktyczny pt. „O tym, jak Pszczółka Maja spotkała Cyber Wiedźmę”.

Spektakl zwracał uwagę na szeroki problem uzależnień dzieci od mediów cyfrowych. Sztuka przekazała, jak należy bezpiecznie i z umiarem korzystać z Internetu. W bardzo prosty i klarowny sposób pokazała jak można bezpiecznie korzystać z mediów cyfrowych oraz odnaleźć radość w aktywności fizycznej i zabawie z rówieśnikami. Znane i lubiane postacie Pszczółka Maja i  Filip spotkali bardzo uroczą Cyber Wiedźmę, która namawiała do korzystania z mediów cyfrowych. Bohaterowie widząc negatywne działania wiedźmy przestrzegali ją przed uzależnieniem. Pokazali jak tańczyć i bawić się na świeżym powietrzu  oraz jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie oraz pozytywne relacje z rówieśnikami.

Spektakl obejrzało 258 uczniów wszystkich szkół z terenu gminy Sadowne.

Spektakl został przygotowany w ramach projektu pn. „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie na terenie gminy Sadowne w 2022 roku” dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w obszarze „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”, w podobszarze „Działania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”.

drukuj ()

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urząd Gminy Sadowne

ul. Kościuszki 3, 07-140 Sadowne

tel. +48 25 675 33 08
fax: +48 25 675 33 08

e-mail: ug_sadowne@pro.onet.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Sadowne na mapie