Menu

Banery

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Sadowne

ul. Kościuszki 3, 07-140 Sadowne

tel. +48 25 675 33 08
fax: +48 25 675 33 08

e-mail: ug_sadowne@pro.onet.pl

STRONA GŁÓWNA

Wielka Rywalizacja Miast AMP GOOL – Piłkarskie talenty w akcji !

Zgodnie z zapowiedziami do Rywalizacji w Grupie Wschodniej Akademii Młodego Piłkarza GOOL przystąpiło blisko 230 dzieci 8 Akademii w wieku od 4 do 12 lat.

Oprócz wielu emocji, które towarzyszyły rozgrywkom były także emocje poza boiskowe. Loterie fantowe, a w nich takie nagrody jak: piłka, koszulka z podpisami Mistrzów Polski, a także książka legendarnego Lucjana Brychczego spowodowały nie lada atrakcje głównie wśród rodziców. Przy dźwiękach piłkarskiej muzyki rozgrywki toczyły Żaczki, w których wygrali zawodnicy z AMP Wyszków staczając zacięty bój z AMP Łochów. Tym samym najlepszym strzelcem okazał się Maksymilian Łubiński z AMP Wyszków strzelając 6 bramek. W kategorii Żaczków organizatorzy także wybrali najmłodszego zawodnika, który miał niespełna 5 lat Witek Mikołaj z Sadownego.

Natomiast za najlepszą zawodniczkę w tej kategorii uznano Maję Sierotę z AMP Małkinia. Następną Kategorią były Orliki czyli dzieci pomiędzy 7 a 9 rokiem życia tutaj odwrotnie jak w grupie Żaczki zwycięstwo zapewnili sobie zawodnicy z AMP Łochów, a na drugim miejscu uplasowała się Akademia ze Starego Bosewa.

Królem strzelców został Balcer Alana z AMP Lucynów strzelając 7 bramek. Ciekawym widowiskiem był przerywniki pomiędzy rozgrywkami dzieci czyli mecz Trenerzy Vs Rodzice. Na całym boisku jak w prawdziwym meczu toczyło się te niesamowite widowisko, w którym to dzieci byli kibicami swoich rodziców i trenerów. Warto wspomnieć, że Trenerem reprezentacji Trenerów AMP GOOL był Dyrektor ds. szkoleniowych Krzysztof Gawara – były zawodnik i Trener Legii Warszawa, natomiast Trenerem rodziców był Prezes AMP GOOL – Jakub Szcześniak. Ostatecznie jak przystało na wzorowych Trenerów wygrali oni z rodzicami 3:1.

Ostatni punkt programu to rozgrywki tzw. Dream Teamów czyli chłopców 10-12 letnich gdzie zwyciężyła Akademia ze Starego Bosewa, a na drugim miejscu uplasowało się AMP Sadowne. Wyróżniającym zawodnikiem i najlepszym strzelcem okazał się Dawid Kałek z Starego Bosewa, który zdobył 6 bramek, a najlepszym bramkarzem został Jaruchowski Bartosz z AMP Sadowne.

Krzysztof Gawara – Dyrektor ds. szkoleniowych AMP GOOL – Cieszę się bardzo, że turnieju nie popsuły warunki pogodowe – ponieważ miało by to wpływ na poziom sportowy, który oceniam na bardzo dobry – w trakcie turnieju dojrzeliśmy sporo talentów, które teraz będziemy szlifować i budować ich sportowe kariery, ponieważ po to są nasze turnieje by się przypatrywać i szukać chłopców, dziewczynek, które mogą w przyszłości zaistnieć w polskiej piłce nożnej.

Jakub Szcześniak – Prezes AMP GOOL – Jestem zadowolony z rozegranego turnieju, na pewno jest on dużą promocją dla regionu, a także dzieci, które mają szansę się wybić i pokazać wśród wszystkich. Na tym nam najbardziej zależy by odnajdować te talenty i kierować ich piłkarską karierą – dzięki współpracy z Legią Warszawa, a także byłymi czy obecnymi zawodowymi piłkarzami mamy taki możliwości by pomóc dzieciom właśnie z tych regionów i promować najzdolniejszą młodzież. Nie ma co ukrywać, że najzdolniejsi właśnie pochodzą z małych miejscowości. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego nie wątpliwie duże przedsięwzięcia i mamy nadzieję, że był to pierwszy krok ku temu by dać szansę wszystkim dzieciom.

Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani medalami a najlepsze drużyny także pucharami. Dodatkowo wyróżniający zawodnicy dostali nagrody indywidualne. W konkursie na najlepiej wykonane zwody, których dzieci uczą się w AMP GOOL otrzymali w nagrodę Voucher na zwiedzanie muzeum i stadionu Legii Warszawa z całą rodziną ! Wszystko to dzięki sponsorom wydarzenia WRM AMP GOOL 2014 –SKOK Wołomin – sponsor generalny AMP GOOL, Gmina Kosów Lacki, a także Prezesowi Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej OSM Kosów Lacki Panu Witoldowi Dmowskiemu. Serdeczne podziękowania także w stronę Burmistrza Miasta Jana Słomiaka, Zastępcy Burmistrza Longiny Oleszczuk, a także Dyrekcji Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Hanny Przesmyckiej. Jak i również wolontariuszom i ludziom dobrej woli!

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

ŻACZKI:
1. AMP Wyszków

2. AMP Łochów

3. AMP Kosów Lacki

4. AMP Małkinia Górna

5. AMP Sadowne

6. AMP Ostrów Mazowiecka 1

7. AMP Lucynów

8. AMP Ostrów Mazowiecka 2

Najmłodszy zawodnik: Witek Mikołaj (AMP Sadowne)

Król strzelców: Łubiński Maksymilian (AMP Wyszków) - 6 bramek

Najlepszy bramkarz: Niewiadomski Dawid (AMP Łochów)

Najlepszy zawodnik: Dmochowski Dawid (AMP Kosów Lacki)

Najlepsza zawodniczka: Sierota Maja (AMP Małkinia Górna)

Do Wielkiego Finały w Stanisławowie Pierwszym awansowały drużyny AMP Wyszków oraz AMP Łochów. 

ORLIKI:

1. AMP Łochów

2. AMP Stare Bosewo

3. AMP Lucynów

4. AMP Ostrów Mazowiecka 1

5. AMP Małkinia Górna

6. AMP Sadowne

7. AMP Ostrów Mazowiecka 2

Król strzelców: Balcer Alan (AMP Lucynów) - 7 bramek

Najlepszy bramkarz: Damętko Jakub (AMP Łochów)

Najlepszy zawodnik: Złotkowski Wiktor (AMP Małkinia Górna)

Najlepsza zawodniczka: Tyszka Julia (AMP Sadowne)

W Wielkim Finale w Stanisławowie Pierwszym wystąpią drużyny: AMP Łochów oraz AMP Stare Bosewo. 

 

DREAM TEAM:

1. AMP Stare Bosewo

2. AMP Sadowne

3. AMP Lucynów

4. AMP Małkinia Górna 1

5. AMP Kosów Lacki 1

6. AMP Wyszków

7. AMP Kosów Lacki 2

8. AMP Małkinia Górna 2

Król strzelców: Kałek Dawid (AMP Stare Bosewo) - 6 bramek

Najlepszy bramkarz: Jaruchowski Bartek (AMP Sadowne)

Najlepszy zawodnik: Kempisty Daniel (AMP Małkinia Górna)

Najlepsza zawodniczka: Bartczak Aleksandra (AMP Wyszków)

 

WIELKI MECZ:

Reprezentacja Rodziców vs Trenerzy AMP GOOL 1:3

 

WYNIKI KONKURSU ZWODÓW:

Żaczki:

Boroń Wiktor (AMP Wyszków) - zwód Ronaldo

Dmochowski Dawid (AMP Kosów Lacki) - zwód Ronaldo

Lurbecki Jan (AMP Łochów) - zwód Ronaldo

Orliki:

Balcer Igor (AMP Łochów) - zwód Ronaldo

Falbowski Igor (AMP Stare Bosewo) - zwód Zidane

Sewastjanowicz Miłosz (AMP Ostrów Mazowiecka) - zwód Lewandowski

Dream Team:

Poleski Mateusz (AMP Stare Bosewo) - zwód Zidane

Sosnowski Dawid (AMP Lucynów) - zwód Ronaldo

Tyszka Marcin (AMP Sadowne) - zwód Ronaldo

Wróć

Banery

Odnośniki

Kontakt

Urząd Gminy Sadowne

ul. Kościuszki 3, 07-140 Sadowne

tel. +48 25 675 33 08
fax: +48 25 675 33 08

e-mail: ug_sadowne@pro.onet.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Sadowne na mapie